STAVÍME NOVOU VÝROBNÍ HALU! 

 

M.L.S. Holice vytvoří příští rok v Olomouci přes sto nových volných pracovních míst. V rumunské pobočce se totiž ruší tamní výroba a celá se přesune právě do Holice na ulici Průmyslová, kde již společnost sídlí. V souvislosti s akvizicí vznikne i nová výrobní hala.

 

„Do nově vzniklé haly se přesune výroba průmyslových alternátorů, tedy synchronních generátorů velkých výkonů. Hmotnost budou mít od sedmi do devatenácti tun. Jen pro srovnání - dnešní výrobky, které v Olomouci vyrábíme, váží od 110 kilogramů do pěti tun,” popisuje ředitel M.L.S. Holice Ing. Vladan Hlaváč. Všechny generátory jsou vždycky poháněny buď dieselovým motorem nebo plynovou, vodní či větrnou turbínou. Slouží jako záložní zdroj elektřiny v datových centrech, nemocnicích, letištích. Všude tam, kde elektřina úplně chybí - na ropných plošinách nebo lodích, je generátor jediným jejím zdrojem.

Jako první krok k přesunu výroby z Rumunska jsme začali vloni vyrábět  velké nízkonapěťové generátory. Tím hlavním pro nás bude spuštění výroby středně a vysokonapěťových generátorů, a to v roce 2020. „Výroba z Rumunska se do Olomouce přesouvá hlavně kvůli širokému zázemí, které zde máme. Také je tu jedinečná možnost synergie mezi výrobou nízkonapěťových a vysokonapěťových generátorů,” vysvětluje Hlaváč.

V souvislosti s přesunem technologií ze zahraničí M.L.S. Holice vytvoří zhruba sto nových pracovních míst, převážně pro operátory výroby, ale i technology. „Pokud půjde vše dobře, na konci ledna příštího roku bude hotova hala o výměře více než 5600 metrů čtverečních. Poté do ní nastěhujeme technologie z Rumunska. Do dubna příštího roku bychom chtěli mít hotovo, aby se mohla naplno rozběhnout výroba,” vypočítává Hlaváč. Celková investice se bude pohybovat kolem 200 milionů korun.

 

 

   

2018-2020 © M.L.S. Holice, spol. s r.o. | Vyvinuto a provozováno s WhiteWolf

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Souhlasím Další informace