Pomáháme rozsvítit úsměvSpolečnost M. L. S. Holice se angažuje v sociální oblasti a naše energie směřuje k jednotlivcům i organizacím z olomouckého regionu.

Spolupráce s Nadací Malý Noe

Spojení Nadace Malý Noe a M. L. S. Holice oslaví letos už šesté narozeniny. Každoročně věnujeme výtěžek ze vstupného na firemní vánoční večírek handicapovaným dětem, které žijí v sociálně slabých rodinách. Celkem jsme věnovali více než 400 000,- korun a lépe se díky našemu příspěvku žije již 14-ti dětem, letos jsme podpořili všechny handicapované děti z prostějovské školy Jistota. Pomohli jsme například k zakoupení rehabilitačního pedálového trenažéru, speciálního kočárku, počítače, tabletu, invalidního či elektrického vozíku.

Podporu dětem, které nemají v životě štěstí, rozšiřujeme i na zahraničí. Naši zaměstnanci věnují peníze na vánoční dárky, oblečení a školní potřeby dětem z dětského domova Little Noah (Malý Noe) v Mongu, v západní Zambii, který vybudovala Nadace Malý Noe v roce 2013. Západní Zambie patří k nejchudším oblastem Afriky, kde státní dětské domovy neexistují a školy jsou přeplněné. V dětském domově Little Noah žije nyní osm chlapců a tři holčičky. Děti nemají žádné příbuzné, kteří by se o ně mohli postarat. Některé z dětí živořily ve zuboženém stavu na ulici a Nadace jim doslova zachránila život. O děti se starají domorodí pěstouni a vytváří jim rodinné zázemí. Mají zajištěné i vzdělání, aby byli v dospělosti schopní zabezpečit vlastní rodinu. Děti budou odcházet z dětského domova s výučním listem a znalostmi podnikání. Nadace tak v praxi naplní přísloví: „Lépe, než rybu darovat, je naučit ji chytnout.“ Odměnou za darovanou částku jsou kromě certifikátu od Nadace Malý Noe v dopisy a obrázky od samotných dětí, pro které se naši zaměstnanci na chvíli stávají rodiči. Pomáháme rozsvítit jejich úsměv v době vánoc, kdy si každé dítě zaslouží být milované a šťastné.

Minigranty

Každoročně rozdělujeme 100 000,- Kč mezi neziskové organizace z olomouckého regionu, ve kterých působí naši zaměstnanci nebo členové jejich rodin. Úspěšně se o Minigrant ucházelo 18 neziskových organizací, mezi nimi například Junák-český skaut, Waldorsfká iniciativa, APA VČAS, Sružení pro rozvoj Gymnázia Olomouc-Hejčín a mnohé další. Rádi jsme přispěli na dobudování skautské klubovny, tisk knížky o waldorsfké pedagogice, hrací stůl do soutěže First Lego League, dětský minikajak nebo dobročinný koncert.

2018-2020 © M.L.S. Holice, spol. s r.o. | Vyvinuto a provozováno s WhiteWolf

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Souhlasím Další informace